EDU

WARSZTATY / Masterclass, Instytut Kultury Miejskiej

Organizatorzy inaugurują festiwal wykładem wprowadzającym do zagadnień słynnej grupy Fluxus, działającej na przecięciu muzyki, poezji i sztuk wizualnych. WykładFluxus i neo-awangardowe zakłócenia w koncepcjach edukacji poprowadzi Antek Michnik z Grupy ETC, współredaktor pisma Glissando, jeden ze współautorów książki Wydawnictwa Krytyki Politycznej -Narracje - Estetyki - Geografie. Fluxus w trzech aktach , którą będzie można zakupić po wykładzie.

Wstęp na to spotkanie jest wolny, a po będzie można dołączyć do sobotniej grupy warsztatowej, która zogniskuje swe działania wokół wspólnego kodowania informacji, wychodzącego od działań performatywnych w stronę interakcji z systemami komputerowymi.
Sobotni warsztat jest zatytułowany „Interfejsy komunikacji: ludzie, programy, maszyny” i poprowadzi go kolektyw ETC (Mateusz Felczak, Antoni Michnik, Maciej Ratajski).
Udział w sobotnich warsztatach jest objęty wcześniejszą rejestracją, a liczba miejsc jest ograniczona.
 
HARMONOGRAM:

1.10, godz. 17:30 - Wykład: Fluxus i nie awangardowe zakłócenia w koncepcjach edukacji

2.10, godz. 17:00 - Hubert Czerepok Masterclass

2.10, godz. 19:00 - Kijek / Adamski Masterclass

3.10, godz. 11:00 - śniadanie na śniadanie – spotkanie z Dorotą Masłowską.
Prowadzenie: Jakub Mansztajn, dźwięk i pytania: Adam Witkowski
kawa + śniadanie / Drukarnia + Ania Witkowska

3.10. godz. 13:30 - Warsztaty: Interfejsy komunikacji: ludzie, programy, maszyny

 
Organizatorzy zapraszają również na dwa masterclassy, pierwszy z nich z Hubertem Czerepokiem, który prowadzi Pracownię Filmu Eksperymentalnego na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie. Podczas spotkania zaprezentuje między innymi swoje ostatnie filmy "Sięgnąć gwiazd", "Ekosystem" czy "Powtórzenie pamięci", nie pokazywane dotychczas w Gdańsku.
Drugi masterclass to możliwość spotkania się z dwójką członków teogorocznego Jury - duetu Kijek/Adamski. Duet ten, jako jeden z najoryginalniejszych w dziedzinie wideo i animacji, został w minionym roku nagrodzony Grand Prix Interference (2014) w kategorii wideoklip / music video. Kijek/Adamski wyróżniono także za innowacyjność klipu „Katachi”. Spotkanie to pozwoli nam poznać warsztat artystów.
 
Sobotę rozpoczynamy wyjątkowym „śniadaniem na śniadanie z Dorotą Masłowską” świetnie wszystkim znaną pisarką, laureatką Nagrody Literackiej Nike (2006), dramaturżką, kompozytorką i piosenkarką. Będziemy rozmawiać o Jej parakulinarnych felietonach, które dzień wcześniej w formie literackiego standu-pu pojawią się na deskach Teatru im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.
 
Spotkanie poprowadzi Jakobe Mansztajn (poeta, połowa duetu Make Life Harder), a o oprawę dźwiękową zadba Adam Witkowski (artysta sztuk wizualnych, członek zespołu Gówno i Nagrobki). Można się spodziewać nostalgicznych akcentów żywieniowych przy kawie.
Całość warsztatów koordynuje Ania Witkowska (artsytka sztuk wizualnych, wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie, kuratorka zeszłorocznej edycji Narracji).
Więcej informacji o festiwalu: www.interferencefestival.com